Psycholog v Praze

Psychologii jsem vystudovala na Masarykově Univerzitě v Brně, ale rozumět lidské psychice jsem se snažila odjakživa. Na začátku mojí cesty za poznáním jsem si myslela, že je to jednoduché: "člověk si musí zakázat dělat špatné věci a mít Psycholog v Praze - Mgr. Klára Peškovášpatné vlastnosti". A bylo to! Můj první recept na zdravý a šťastný život byl na světě. Jistěže jsem ho zkoušela nejdříve na sobě, a ejhle, každý zákaz a hodnocení se obrátilo proti mě a vzalo mi na čas energii cokoliv zkoušet změnit. Od té doby už uplynulo mnoho let a já vymyslela, načetla a vyzkoušela spoustu teorií o tom, jak by mohla psychika a její části fungovat. Postupně jsem zjistila, že psychika funguje mnohem moudřejším způsobem, než bych si na začátku byla schopná představit. Tato cesta za poznáním mě po celou dobu neuvěřitelně fascinuje a překvapuje. I nyní, již jako psycholog v Praze, se pořád učím. Myslím si, že zabřednout v neměnných teoriích není pro psychologa dobré. Teď již jsou ale moji největší inspirací moji klienti. Když dokáži otevřeně naslouchat jejich příběhům, rostu i já.

A co jsem se dozvěděla na své cestě?

Psychika (vědomí a nevědomí) je mocnější a moudřejší než vědomá část a vůle, proto je pošetilé si myslet že vůlí proti svému nevědomí ovládneme celou svou psychiku. Jestliže chceme udávat směr svojí psychiky a být šťastní je důležité se naučit se svým nevědomím komunikovat. V opačném případě nás boj s nevědomím bude jen vysilovat.

Psychika má spoustu částí, některé jsou velmi moudré, některé velmi ublížené...atd. Jestliže chceme udávat směr svojí psychiky je důležité svoje části znát a žádnou neodsuzovat. Ovšem to není jednoduché, ublížené části nám dokáží ze života dělat peklo. I tak není moudré se stavět proti těmto částem a snažit se je zničit. Protože to ve Vás může rozpoutat boj, který je dlouhodobě vysilující a nevede ke spokojenosti. Jedinou cestou je poznat své části, poznat za jakých okolností vznikly a co potřebují. Tato cesta může být velmi náročná, ale bývá také velmi léčivá.

Chcete se dozvědět více? Nebo byste si to přáli vyzkoušet v praxi?

Přijďte za mnou na konzultaci. Možná stejně jako já budete překvapeni jak mocné je rozumět své psychice.